ZGLOSZENIE | MISS CZEKOLADY | GALERIA 2010 | MISS POLONIA 2012
>> Informacje o konkursie -

. Strona główna
. ZGLOSZENIE
. MISS CZEKOLADY
. Kontakt. O Wyborach / DE / ENG
. Informacje dla prasy
. Organizator
. Patronat honorowy
. Sponsorzy
. Partnerzy
. Choreografia
. Regulamin konkursu

. Media o konkursie
. Finalistki
. Galeria
SPONSORZY
urzad marszalkowski
 nicolesmall
 pkpsmall
 eurocomfortsmall
 ewelinapng
 pkpsoksmall
 era
 mewastyl
 anglart
 dfnetsmall
 hotelgroclin
 klub22small
 club5small
 mimoza
 nowinka
 


[ PL ] | [ DE ] | [ ENG ]

Międzynarodowy konkurs piękności "Miss Świata Parowozów" to wybór najpiękniejszej dziewczyny na tle dostojnych parowozów - impreza pełna piękna i humoru.

Finalistki
Oryginalny sposób przybliżania wiedzy o kolei parowej w jego ciekawej formie zestawiającej urodę kobiet z urokiem parowozów nadaje przedsięwzięciu charakter rozrywkowy i przynosi znakomite efekty promocyjne. Reklamujemy w ten sposób nie tylko wolsztyńską parowozownię i piękne dziewczyny, ale również Wielkopolskę i całą Polskę.

Zwykle w finałowej gali oprócz urodziwych pań i wspaniałych parowozów uczestniczy kilka tysięcy miłośników piękna z kraju i zagranicy.

Konkurs służy m.in. jego szeroko pojętej promocji – zarówno tej utożsamianej z atrybutami kobiecości jak i wypływającej z magicznego uroku dawnych parowozów.

Celem konkursu “Miss Świata Parowozów” jest m.in. popularyzacja unikatowej na skalę światową czynnej parowozowni w Wolsztynie oraz promocja pięknych i mądrych dziewcząt z kraju i zagranicy, które poprzez uczestnictwo w konkursie stają się jej mecenasami.

Poprzez formułę dobrej zabawy docieramy do osób, które o Wolsztynie i jego fascynujących, ciągle żywych parowozach jeszcze nie słyszały.

Podczas konkursu przeprowadzamy widzów przez fascynujący świat kolei parowej w Europie w towarzystwie pięknych kobiet, przy akompaniamencie gwizdu dumy wolsztyńskiej parowozowni - “Pięknej Heleny”.

Zawsze zapraszamy do uczestnictwa w gali finalowej osobistości świata estrady, teatru i mody. Naszymi gośćmi do tej pory byli m. in.: Marta Wiśniewska (“Mandaryna” ), Szymon Wydra i Carpe Diem, Conrado Moreno, artyści “Rozśpiewaniej Europy”, aktor - Michał Grudziński, Miss Polonia 2004, III Vicemiss Świata - Katarzyna Borowicz, Rafał Mroczek i Ania Dąbrowska. W tym roku w roli gwiazdy wystąpi DODA.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem mediów w kraju i zagranicą. Do tej pory relacje z niej emitowane były m.in. w tak popularnych stacjach telewizyjnych jak: “Discovery”, Telewizja Polska (“Teleexpress”, “Teleplotki”, “Letnie Klimaty”, “Teleskop”), Telewizja Polonia (“Śniadanie na podwieczorek”), TVN (“Co za tydzień”), Telewizja Biznes (“Dzięki Bogu już piątek”, “Biznes Dzisiaj”). Patronat radiowy nad imprezą sprawowały: Radio Eska, Radio Merkury, Radio Elka. Pisano o nas m.in. w brytyjskim “The Independent”, “Heritage Railways”, największych krajowych i regionalnych dziennikach takich jak: “Gazeta Wyborcza”, “Dziennik”, “Fakt”, “Super Express”, “Polska The Times – Głos Wielkopolski”, Gazeta Lubuska”, tygodnikach: “Newsweek”, “Na żywo”, “Tele Tydzień” i wielu innych kolorowych magazynach i miesięcznikach.

Działania biura konkursu “MISS ŚWIATA PAROWOZÓW” nie ograniczają się tylko do formuły zabawy - organizujemy konferencje prasowe związane z promocją parowozowni oraz uczestniczymy w akcjach charytatywnych.

Inicjatorem i głównym organizatorem konkursu jest właściciel Wydawnictwa “Fortes” - Artur Skorupinski. Od początku istnienia przedsięwzięcia, czyli od roku 2004 spotykamy się z przychylnością Starostwa Powiatowego w Wolsztynie, Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, Wolsztyńskiego Domu Kultury, spółki PKP Cargo S.A. oraz firm, które chętnie patronują wydarzeniu.

Do tej pory tytuł Miss Świata Parowozów otrzymały: Żaneta Wyrwa i Marta Głuchowska z Wolsztyna, Maja Gasińska z Łodzi oraz Kasia Terlecka z Parczewa k/Lublina.

Dyrektor konkursu: Artur Skorupiński

GSM: 0602 101 190
e-mail: fortes@poczta.onet.pl